Neden Bir Su Pınarı Kullanmalısınız?

Buzdolabını açtığınızda dışı buğulanmış pet su şişeleri görmek istemiyorsanız, içtiğiniz suyun sıcaklığını kontrol edebilmek ve hem hijyenik, hem de pratik bir şekilde su içmek istiyorsanız, bir su pınarı kullanmanın zamanı gelmiş demektir. Sanılanın aksine, su pınarları ofislere özgü cihazlar değiller. Evde de rahatlıkla kullanılabiliyorlar, aynı benim yaptığım gibi. Plastik bir pompaya basarak su doldurmaktan sıkıldıysanız ve o plastik pompaların kanserojen maddeler içerdiğini biliyorsanız, sizin de su sebili kullanmanız gerekiyor. Pratik, hijyenik, sağlıklı ve lezzetli: Suyunuz tüm bu özellikleri taşımalı.

Ne yazık ki, piyasadaki su sebillerinin çoğunun üretim kalitesi son derece düşük. Çoğu, maliyeti düşürmek için plastik hazneler ve bölmeler kullanıyor. Bu tarz su sebillerinden uzak durun, zira damacana sulara kıyasla hiçbir faydaları bulunmuyor. Hatta daha sağlıksız oldukları bile söylenebilir, zira plastik bölmeler kısa süre içinde kireç tutup suyun lezzetini değiştiriyor. Yeni su sebili mevzuatına uygun, paslanmaz çelikten imal edilmiş hazne ve bölmelere sahip sebiller tercih etmelisiniz: Uğur Soğutma tarafından üretilen USP 20 D, tüm bu özellikleri taşıyor. 

                                                        
Tek avantajı bu değil elbette, USP 20 D üç musluğa sahip. Bu durum zannettiğinizden daha önemli, zira sıcak ve soğuk su musluklarına ek olarak normal su musluğu bulundurması, hava sıcaklığı uygunsa suyu doğal sıcaklığında içmenizi sağlıyor. Sıcak/soğuk musluklarla oynayarak ideal su sıcaklığını yakalamaya çalışan (ve başaramayan) herkes, bu özelliği takdir edecektir. Soğuk su bölmesi saatte 5 litre, sıcak su bölmesi ise saatte 2 litre su kapasitesine sahip, yani en kalabalık ailelerin (veya ofislerin) bile ihtiyacını rahatlıkla karşılayabiliyor. Suyu 5 dereceye kadar soğutabilen, 85 dereceye kadar da ısıtabilen USP 20 D, tüm standart damacanalar ile uyumlu. Alt kısmında da kapalı bir muhafaza alanı bulunuyor: Benim yaptığım gibi, yedek damacanayı burada depolayabilirsiniz. Yaklaşık bir aydan beri kullandığım USP 20 D, tüm beklentilerini karşıladı ve uygun bir fiyata son derece kaliteli bir su sebili sahibi olmamı sağladı. Gönül rahatlığı ile tavsiye ettiğim bu modeli https://satis.ugur.com.tr/item/usp-20-d/100017 adresinden peşin fiyatına 12 taksitle satın alabilirsiniz. 

                                             

Bir boomads advertorial içeriğidir.

7 Kasım 2015 Cumartesi

VINTAGE - KURUTULMUS GÜLLER iLE HEDiYELiK HAZIRLAMA


Benim en sevdiğim çaydır gül çayı <3 Mis gibi kokusu, beni sonbahardan kış'a doğru yolculuğa çıkartır ve kendi içimdeki vintage dünyamda kaybolur giderim.
Peki çok sevdiğiniz şeyleri sizin için çok anlamlı bir günün anısı olarak saklasa sevdiğiniz herkes, güzel olmaz mı? İşte ben de evlilik arifesinde tam da bu soruyu sordum kendime :)
Evleneceğimiz yerin adının "Rose Garden" (Gül Bahçesi) oluşu mu dersiniz, çiçeğim, dantelim, saçım, davetiyemiz mi dersiniz, gül çayı aşkım ve gül şeklinde ikramlık bezeler mi dersiniz, açılmış pembe güllerin güzelliğimi dersiniz bilmem ama gül reçeline kadar hatta parfümümün Şam gülü notalarına kadar uzatabilirim konuyu :)
İsteyenin çay olarak demleyip içebileceği ve tadıyla kokusuyla bizi güzelliklerle hatırlayabileceği, isteyenin görüntüsüyle saklayıp arada bir açıp koklayarak yine bizi sevgiyle anabileceği bir hatıra bıraktığımızı düşünüyorum. Neticede güzel bakan herkes bizi güzel görüyor zaten.
Yapmaya karar verdikten sonra, malzeme alışverişi ardından kısa bir süre  içerisinde minnak şişelerimizi tamamladık.
Sizin için önemli olan herhangi bir gününüzde buna benzer şeyler hazırlayabilir veya 
hazırlatabilirsiniz. Yeter ki hayalleriniz ve içinde yaşadığınız masallarınız gerçek olsun <3

Bizim için birer avuç mutluluk taşıyan herkese sevgiyle <3


Şimdi bir bardak gül çayı demleyerek ruhumun vintage yanını beslemeye gidiyorum. Bir de tatlı bir tavsiye; Diego Garcia'dan "Roses and Wine" dinleyin ;)
Size mis gibi bir hafta sonu diliyorum.
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:

2 yorum :

  1. ay şahane görünüyorlar muhteşem :) keşif etkinliğinden geliyorum sizi takipteyim bloğuma da beklerim :) sevgiler http://efsaninguncesi.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok teşekkür ederim, ben de takip ediyorum hemen, sevgiler.

      Sil