17 Kasım 2015 Salı

ACQUA di GIOIA EDP - GIORGIO ARMANI PARFÜM iNCELEMESi


Mis gibi kokularla devam ediyoruz haftaya.
Salı gününün konuğu fresh, kalıcı, her mevsime ayak uyduran, tertemiz bir parfüm:
 Acqua di Gioia.
Yeni yıl öncesi, özellikle Kasım ayından başlayarak çeşitli kozmetik mağazaları indirime giriyor. Bu dönem de sevdiğiniz parfümleri vücut losyonları ile birlikte indirimli fiyata yakalama fırsatınız çok fazla. Vücut losyonu ile desteklenen kokular daima teninizde daha uzun süre kalıcılık sağlar. 
Bir parfümün tüm içeriğini tek koklayışta anlama yeteneğine maalesef sahip değilim, fakat; bu parfüm için limon ve yasemin kokusunun gayet net hissedildiğini söyleyebilirim. Ben genellikle tek bir parfüme kilitlenip kalmam, farklı şeyler denemeyi severim ama normalde fresh kokuları daha çok yaz aylarında kullanırım. Bu parfümün de deniz havası taşıyan, adeta güneş'e, yaz'a ithaf edilmiş bir etkisi var ama içeriğindeki limon sizi yanıltmasın, ekşi bir koku değil, kendine has yoğunluğuyla teninizle kolayca bütünleşiyor. Bir kokuya çok fazla somut anlamlar da yükleyemem, bende kalıcı olan bir parfüm bir başkasından uçup gidebilir veya çok şekerli koku seven birisi bu parfümü tercih etmeyebilir. En güzeli beğeneceğinizi düşündüğünüz kokuyu almadan önce gidip deneyin ve gün boyu üzerinizdeki kalıcılığını test edin. Ben, bu parfümü kış aylarında da yazı anımsayarak, severek kullanabileceğinizi düşünüyorum.


Kısacası konumuzun özeti, daha önce de burada yazdığım yazımda olduğu gibi, mis gibi kokmak!
Temiz kokmayı sevdikten sonra canınız hangi kokuyu istiyorsa, bütçeniz hangi parfüme yetiyorsa onu sürün, yeterki sürün, sürelim, sürünelim =) Abartmadan ama :) Boğmaya boğulmaya da gerek yok =)
Şu bir gerçek ki, güzel kokular insanı inanılmaz güzel motive ediyor.
Bir işe başlamadan önce sevdiğiniz bir kokuyu sürerek daha motive halde işinizi devam ettirebilirsiniz. Ya da bulunmak istemediğiniz bir ortama denk gelirseniz, sevdiğiniz kokunun arkasına sığınarak mutlu olabilirsiniz. Deneyin ;) 
Güzel bir salı günü olsun hepimize.
Sevgiyle,
Mis gibi kalın,
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:

2 yorum :

  1. Koku sever biri olarak bunu denedim ama tenime gitmedi maalesef üzülerek söylemek gerekirse bende kalıcı etki yaratmadı size uymuşsa ne mutlu size :)

    YanıtlaSil
  2. Tenden tene değişiyor maalesef kokuların kalıcılığı.. Teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için :)

    YanıtlaSil