Neden Bir Su Pınarı Kullanmalısınız?

Buzdolabını açtığınızda dışı buğulanmış pet su şişeleri görmek istemiyorsanız, içtiğiniz suyun sıcaklığını kontrol edebilmek ve hem hijyenik, hem de pratik bir şekilde su içmek istiyorsanız, bir su pınarı kullanmanın zamanı gelmiş demektir. Sanılanın aksine, su pınarları ofislere özgü cihazlar değiller. Evde de rahatlıkla kullanılabiliyorlar, aynı benim yaptığım gibi. Plastik bir pompaya basarak su doldurmaktan sıkıldıysanız ve o plastik pompaların kanserojen maddeler içerdiğini biliyorsanız, sizin de su sebili kullanmanız gerekiyor. Pratik, hijyenik, sağlıklı ve lezzetli: Suyunuz tüm bu özellikleri taşımalı.

Ne yazık ki, piyasadaki su sebillerinin çoğunun üretim kalitesi son derece düşük. Çoğu, maliyeti düşürmek için plastik hazneler ve bölmeler kullanıyor. Bu tarz su sebillerinden uzak durun, zira damacana sulara kıyasla hiçbir faydaları bulunmuyor. Hatta daha sağlıksız oldukları bile söylenebilir, zira plastik bölmeler kısa süre içinde kireç tutup suyun lezzetini değiştiriyor. Yeni su sebili mevzuatına uygun, paslanmaz çelikten imal edilmiş hazne ve bölmelere sahip sebiller tercih etmelisiniz: Uğur Soğutma tarafından üretilen USP 20 D, tüm bu özellikleri taşıyor. 

                                                        
Tek avantajı bu değil elbette, USP 20 D üç musluğa sahip. Bu durum zannettiğinizden daha önemli, zira sıcak ve soğuk su musluklarına ek olarak normal su musluğu bulundurması, hava sıcaklığı uygunsa suyu doğal sıcaklığında içmenizi sağlıyor. Sıcak/soğuk musluklarla oynayarak ideal su sıcaklığını yakalamaya çalışan (ve başaramayan) herkes, bu özelliği takdir edecektir. Soğuk su bölmesi saatte 5 litre, sıcak su bölmesi ise saatte 2 litre su kapasitesine sahip, yani en kalabalık ailelerin (veya ofislerin) bile ihtiyacını rahatlıkla karşılayabiliyor. Suyu 5 dereceye kadar soğutabilen, 85 dereceye kadar da ısıtabilen USP 20 D, tüm standart damacanalar ile uyumlu. Alt kısmında da kapalı bir muhafaza alanı bulunuyor: Benim yaptığım gibi, yedek damacanayı burada depolayabilirsiniz. Yaklaşık bir aydan beri kullandığım USP 20 D, tüm beklentilerini karşıladı ve uygun bir fiyata son derece kaliteli bir su sebili sahibi olmamı sağladı. Gönül rahatlığı ile tavsiye ettiğim bu modeli https://satis.ugur.com.tr/item/usp-20-d/100017 adresinden peşin fiyatına 12 taksitle satın alabilirsiniz. 

                                             

Bir boomads advertorial içeriğidir.

18 Ekim 2015 Pazar

VINTAGE - ANI DEFTERi HAZIRLAMAMerhabalar!
Pazar gününden bir vintage fikir gelsin istedim ve kraft kağıtlarının verdiği nostaljik etkiyle seçimimi "Anı Defteri Hazırlama" dan yana kullandım.
En mutlu gününüzde sıradan, beyaz sayfalı hazır defterlerdense kendi emeğinizle hazırladığınız, manevi açıdan çok anlamlı olan bir anı defteriniz neden olmasın?
Hazırlamanız için herhangi bir kırtasiyeden bulabileceğiniz eskiz defteri, kraft paket ipi, renkli kurdeleler, sulu boya ve de  annenizin yıllardan beri salonunda duran krem rengi yapay güller yeterli :)
Bir de hazırlarken sizinle olması gereken en önemli şey: sizi çok seven insanlar.
Gelelim bu defterin nasıl ortaya çıktığına...

Önce güller saplarından ayıklanıp sulu boya ile konsepte uygun pembe tonlarda boyandı.


Ardından, acaba kapağı nasıl dizayn etsek bu güllerle diye düşünürken, yıllardır bileğimizde dolaşan, sembol haline gelen baş harflerimizi kalıp alarak, silikon tabancası yardımıyla yapıştırmaya karar verdik. Son olarak da, kraft ipi ile tül kurdeleleri defterin tellerinden geçirerek süsledik.


O önemli gün geldiğinde, bizimle içten bir kaç satır bir şeyler paylaşmak isteyen herkes renkli kalemler ile duygularını çizdi,boyadı,karaladı.
Bu şekilde bir anı defteri hazırlayarak, yıllar geçtikçe daha da vintage gözüken, daha nostaljik olan, salonumuzu süsleyen bir anı defterimiz olmuş oldu.
Herşeyden en kıymetlisi de içindekiler. İşte bazıları:Yeni haftada,
Sizi sevenlerle,
Mutlu,
Vintage'lı kalın.
Sevgiler,
EK

Dip Not: Birlikte hazırladığımız Eşime, Semoşa, Yıldoşa, Neşoşa, Zeynoya, Zülüye ve duygularını paylaşan tüm özel insanlara sevgilerle...

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:


2 yorum :