Neden Bir Su Pınarı Kullanmalısınız?

Buzdolabını açtığınızda dışı buğulanmış pet su şişeleri görmek istemiyorsanız, içtiğiniz suyun sıcaklığını kontrol edebilmek ve hem hijyenik, hem de pratik bir şekilde su içmek istiyorsanız, bir su pınarı kullanmanın zamanı gelmiş demektir. Sanılanın aksine, su pınarları ofislere özgü cihazlar değiller. Evde de rahatlıkla kullanılabiliyorlar, aynı benim yaptığım gibi. Plastik bir pompaya basarak su doldurmaktan sıkıldıysanız ve o plastik pompaların kanserojen maddeler içerdiğini biliyorsanız, sizin de su sebili kullanmanız gerekiyor. Pratik, hijyenik, sağlıklı ve lezzetli: Suyunuz tüm bu özellikleri taşımalı.

Ne yazık ki, piyasadaki su sebillerinin çoğunun üretim kalitesi son derece düşük. Çoğu, maliyeti düşürmek için plastik hazneler ve bölmeler kullanıyor. Bu tarz su sebillerinden uzak durun, zira damacana sulara kıyasla hiçbir faydaları bulunmuyor. Hatta daha sağlıksız oldukları bile söylenebilir, zira plastik bölmeler kısa süre içinde kireç tutup suyun lezzetini değiştiriyor. Yeni su sebili mevzuatına uygun, paslanmaz çelikten imal edilmiş hazne ve bölmelere sahip sebiller tercih etmelisiniz: Uğur Soğutma tarafından üretilen USP 20 D, tüm bu özellikleri taşıyor. 

                                                        
Tek avantajı bu değil elbette, USP 20 D üç musluğa sahip. Bu durum zannettiğinizden daha önemli, zira sıcak ve soğuk su musluklarına ek olarak normal su musluğu bulundurması, hava sıcaklığı uygunsa suyu doğal sıcaklığında içmenizi sağlıyor. Sıcak/soğuk musluklarla oynayarak ideal su sıcaklığını yakalamaya çalışan (ve başaramayan) herkes, bu özelliği takdir edecektir. Soğuk su bölmesi saatte 5 litre, sıcak su bölmesi ise saatte 2 litre su kapasitesine sahip, yani en kalabalık ailelerin (veya ofislerin) bile ihtiyacını rahatlıkla karşılayabiliyor. Suyu 5 dereceye kadar soğutabilen, 85 dereceye kadar da ısıtabilen USP 20 D, tüm standart damacanalar ile uyumlu. Alt kısmında da kapalı bir muhafaza alanı bulunuyor: Benim yaptığım gibi, yedek damacanayı burada depolayabilirsiniz. Yaklaşık bir aydan beri kullandığım USP 20 D, tüm beklentilerini karşıladı ve uygun bir fiyata son derece kaliteli bir su sebili sahibi olmamı sağladı. Gönül rahatlığı ile tavsiye ettiğim bu modeli https://satis.ugur.com.tr/item/usp-20-d/100017 adresinden peşin fiyatına 12 taksitle satın alabilirsiniz. 

                                             

Bir boomads advertorial içeriğidir.

21 Ekim 2015 Çarşamba

FAVORi SONBAHAR FARLARI / GOSH-RIMMEL LONDONHerkese Merhabalar!
Sonbaharın favori rengi, bronz-bakır-kremit arası farlarımı anlatayım dedim ama sonbahar da bitti bitecek. Yapraklar kuruyup döküldükçe, doğa da en sevdiğim renk bu. Ankara da okurken daha da çok severdim bu mevsimi, karasallık mı desem, ağaçlarımı desem ne desem bilemiyorum ama bir başkaydı sonbahar orada. Daha çok kiremit renkliydi yapraklar...
Konumuza hızlıca başlıyorum. 
Buğday ten de rengini daha çok belli eden, göz kapağına uygulamadan önce altına bir far bazı uygulandığında kalıcılığı daha da artan, benim gözümden kiremit rengi ama  bronz ve bakır olarak da adlandırılan iki fardan bahsedeceğim.

 İlki, RIMMEL LONDON- 006 BRONZE MAGNATE :


Rimmel London'ın bu toz farı uçuş uçuş bir far değil. Sürer sürmez veya zaman geçtikçe göz altlarına inmiyor. Bunun yegane sebebi yapısı mı diye kesin konuşamam çünkü altına bir far bazı uyguluyorum, o şekilde daha da çok sabitlenmiş oluyor. Parmaklarımla yaydıktan sonra bir karıştırma fırçası kullanmayı tercih ediyorum.
Bu ürün ilk çıktığında Watsons' ın bir bayram indiriminden heycanla almıştım ve taşınırken sizlere ömür... Başka bir bayramda yeniden kavuştuk kendisiyle :)
Yani şair burada çok hassas olduğundan, çantaya atılmaya, heleki düşürmeye gelmediğinden bahsediyor :) İndirimsiz fiyatını tam olarak hatırlamıyorum ama 10-15 TL den fazla olduğunu zannetmiyorum. Kalıcılığı, rengi, pürüzsüz ve ipek gibi dokusu göz önüne alınırsa ucuz bile sayılır. Benim gibi düşürüp kırmazsanız ve her gün sürmezseniz de yıllarca sizinle kalabilir.
(Bir far'a çok fazla anlam yüklediğim doğrudur).

Diğer şahane far:  GOSH MINERAL WATERPROOF EYE SHADOW- 004 COPPER


Söylenebilecek çok şey var bu far için: Kalem şeklinde, açılıp kapanabilen mekanizmalı, ambalajı ile MAC ve KİKO ürünlerini anımsatan, suya dayanıklı, mineral kategorisinden... Başka başka renkleride mevcut tabi ki. Detaylı olarak incelediğimde sadece ambalajı ile değil, kalitesi, yapısı ve kalıcılığı ile de az önce bahsettiğim iki markanın farlarına çok benzediğini gördüm. Rimmel London'ın farı ile karşılaştırdığımda ise suya dayanıklı bir far olduğu için Gosh'un daha kalıcı olduğunu söyleyebilirim. 
Fiyatını 15-20 TL arasında olarak hatırlıyorum ama yine bir indirime denk getirirseniz daha ucuza sahip olabilirsiniz.


1 Numara  RIMMEL LONDON
2 Numara GOSH
Rimmel London ürünlerine Watsons mağazalarından, Gosh ürünlerine ise Gratislerden ulaşabilirsiniz.
Sorularınız ve yorumlarınız olursa aşağıya yorum kısmına bırakmayı unutmayın.
Sonbaharın tadını çıkartmaya bakın,
Kış aylarında da sonbahar renkleri ile kalın,
Sevgiler,
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:

2 yorum :

  1. Çok güzel bir rimel . RIMMEL LONDON daha güzel ve doğal duruyor ama

    YanıtlaSil
  2. http://beyazbegonvil.blogspot.com.tr/2015/10/bloglar-aras-paylasm-etkinligi.html
    Canım böyle bir etkinlik başlattım :) Yazını G+da paylaştım :) Ne kadar paylaşırsak o kadar büyürüz :) Sende arkadaşlarının yazılarını paylaşarak blogger dostlarına destek ol ! :)
    Bu arada takipteyim bana da beklerim cnm :)

    YanıtlaSil